LTA170D200F 17.0 inch 350 cd/m2 lcd display panel LCD Module
Shenzhen Yongsheng Innovation Technology Co., Ltd
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
Brand Name : Toshiba Matsushita
Model Number : LTA170D200F
Place of Origin : China
MOQ : 1 pcs
Price : Negotiable
Payment Terms : T/T, Western Union
Supply Ability : 100000 Unit/Units per Month
Delivery Time : 7 Days
Packaging Details : Original packaging/conventional packaging box
Model Name : LTA170D200F
Diagonal Size : 17.0"
Resolution : 1280(RGB)×1024, SXGA 96PPI
Pixel Format : RGB Vertical Stripe
Luminance : 350 cd/m² (Typ.)
Response Time : 6/10 (Typ.)(Tr/Td)
Viewing Angle : 80/80/60/80 (Typ.)(CR≥10)
Work Mode : TN, Normally White, Transmissive
Used for : Industrial、Gaming
Contact Now
LTA170D200F LCD Panel Product details :
Brand Toshiba Matsushita
Model P/N LTA170D200F
Diagonal Size 17.0"
Panel Type LTPS TFT-LCD, LCM
Active Area 337.92(W)×270.336(H) mm
Bezel Opening -
Outline Size 358.5(W)×296.5(H)×20(D) mm
Brightness 350 cd/m² (Typ.)
Best View on 6 o'clock
Display Colors 16.7M
Frequency 60Hz
Weight 1.90Kgs (Typ.)
Surface Antiglare
Contrast Ratio 500:1 (Typ.) (TM)
Display Mode TN, Normally White, Transmissive
Lamp Type 4 pcs CCFL , 10K hours , Without Driver
Touch Screen Without
Application Industrial,Gaming
Signal Interface LVDS (2 ch, 8-bit), 30 pinsConnector
Input Voltage 4.75V (Typ.)
Environment Operating Temp.: -10 ~ 70 °C ;Storage Temp.: -20 ~ 80 °C
About Us - LTA170D200F LCD Panel :
Extensive Inventory:
Customer Service Commitment:
Technical Support Expertise:
Connect with Us:
LTA170D200F LCD Panel Shipping and Package :
LTA170D200F LCD Panel Shipping Information :
Shipping
Shipping Address Confirmation:
Tracking Information:
Shipping Timeframe:
Additional Shipping Details:
Ensure that your PayPal information is correct and up-to-date before completing your purchase.
LTA170D200F LCD Panel Returns and Exchange Policy :
Eligibility for Returns:
Return Conditions:
Packaging for Returns:
Return Process:
Refund Processing:
Policy on Non-compliant Returns:
Restocking Fee:
Fraud Prevention Measures:
LTA170D200F LCD Panel FAQ :
Q: Can you give me a discount if I need a large quantity of LTA170D200F ?
A: Of course!If you make a large order, we will give you a discount.
Q: Can You declare my order of LTA170D200F to a lower price in commercial invoice for customs ?
A: Yes , we can . pls inform us before shipping .
Q: Can I pay my order of LTA170D200F via credit card ?
A: Yes!you can use your credit card through your Paypal account.
Q: How to make payment of LTA170D200F ?
A: We accept T/T , Paypal , western union .
Cheap LTA170D200F 17.0 inch 350 cd/m2 lcd display panel LCD Module for sale
LTA170D200F 17.0 inch 350 cd/m2 lcd display panel LCD Module Images